Hatha joga

Hatha joga priklauso vienai iš keturių pagrindinių jogos krypčių – Radžajogai. Tai yra pats plačiausias ir moksliškiausias savirealizacijos kelias per proto valdymą, o Hatha joga yra metodų ir principų rinkinys tam pasiekti.

Eilinio žmogaus prote kiekvieną minutę gali gimti nuo šimtų iki tūkstančių minčių, kurios neleidžia atsipalaiduoti, atitrūkti nuo proto sukurtų rūpesčių. Taip galiausiai pradedame jaustis lyg gyventume filme.

Hatha jogos užsiėmimas sukurtas taip, jog paliestume visus esminius elementus būtinus mūsų progresui.

Atlikdami asanų (pozų) seką tvirtiname ir tempiame raumenyną. Tai lygiagrečiai derinama su taisyklingu kvėpavimu ir Pranayamos praktikomis, kurios aprūpina visą mūsų kūną deguonimi ir pripildo mus energijos. Be visa ta, mokomės valdyti ir lavinti protą per koncentraciją.

Praktikos metu leidžiamės į asmeninę kelionę nuraminančią minčių srautą ir grąžinančią mus į būseną, kurioje patiriame vidinį balansą ir harmoniją. Joga daugeliui asocijuojasi su kūno grakštumu ir lankstumu, tačiau tai yra tik šalutinis prieš tai minėtos kelionės rezultatas, tikroji paslaptis slypi procese, kurį jūs praeinate, kol pasiekiate visišką lankstumą.

Nepriklausomai nuo jūsų fizinio pasirengimo ir patirties sporte, Hatha joga yra tinkama ir prieinama visiems.

MokytojaGabija Petronytė


Gabija – studijos OM įkvėpėja ir įkūrėja, Hatha jogos bei sąmoningo kvėpavimo mokytoja, Nirvana Fitness trenerė


Įgijusi Verslo teisės magistrą ir įkūrusi savo verslą Gabija visgi nusprendė, kad „verslauti“ jai nepakanka – norisi veikti kažką itin dvasingo. Tuomet ir prasidėjo josios kelionė dvasingumo bei sąmoningumo link. Be to, Gabija baigė dvejus metus trukusias neformalios praktinės psichologijos studijas Psichologijos akademijoje. Po to sekė įvairūs savęs, kaip trenerės, mokytojos tobulinimo kursai, tarp kurių – jogos, kvėpavimo, masažo grojančiais dubenimis ir kiti. Visame šiame procese „gimė“ ir pati studija.

Jogos mokytoja iki šiol žinias gilina sporto, sveikos gyvensenos seminaruose, jogos retrituose, kursuose. Domisi sveika mityba, ajurvedos žiniomis, gydančio kvėpavimo ir garso terapijos praktikomis, holistiniu požiūriu į kūną, atlieka gydantį ir giliai atpalaiduojantį masažą senovės Tibeto dubenimis. Įgytomis žiniomis dalinasi su kitais, padeda atrasti vidinę ramybę, pajausti kūno, proto ir sielos harmoniją, prisiliesti prie tikrojo „AŠ“ bei suvokti, kad tik mes patys esame savo kūno, proto bei vidinio pasaulio kūrėjai.

Antanas Štrimaitis


Hatha jogos mokytojas


Fizinis aktyvumas Antanui nėra svetimas nuo pat vaikystės. Dar būdamas mokykloje jis pradėjo lavinti savo kūną ir protą mokydamasis rytų kovos menų. Intensyvios ir reguliarios treniruotės išmokė Antaną ne tik jausti ir valdyti savo kūną, bet ir padėjo suprasti, kad visos ribos yra kuriamos mūsų proto bei minčių, kurioms nurimus galime dar vienu žingsniu nueiti toliau nei buvome vakar.

Kiek vėliau susiklosčiusios gyvenimo aplinkybės Antaną paskatino leistis į “savo” vidinės erdvės pažinimo kelionę, tuomet į kasdienius gyvenimo ritualus atėjo meditacijos bei Reiki praktikos. Pasaulis, ryšys su žmonėmis ir asmenybės išraiška įgavo subtilų atspalvį ir gylį. Tai buvo etapas vedęs Antaną link Hatha jogos – kurią ir atrado mokytojas prieš šešerius metus. Šią praktiką Antanas įvardina kaip jungtį, kuri į vietas sudėliojo visas iki tol turėtas patirtis ir žinias, todėl vedinas jausmo leidosi į Hatha jogos mokytojo kelią.

“Kaip ir visi, gyvenu aktyvų miesto gyvenimą, dirbu šiuolaikišką darbą ir ieškau balanso tarp vidinės ramybės ir beprotiško gyvenimo ritmo. Hatha jogos praktika yra metodas, padedantis atsiskleisti geriausioms mūsų savybėms bei išlaisvinantis kūną, protą ir emocijas iš sąstingio. Kuomet laisvi mes – lankstus ir mūsų gyvenimas. Kiekvieną kartą atsistojęs ant kilimėlio, grįžtu į vienovę su savimi ir šiuo pasauliu, iš naujo pasisemiu energijos ir atvira širdimi grįžtu į pasaulį. Tuo noriu pasidalinti ir su Jumis.” – dalinasi mintimis Antanas

Skambinti
Atvykti

Informuojame, kad svetainėje yra naudojami slapukai, kad tinkamai individualizuoti turinį. Spausdami „Sutinku“ Jūs sutinkate su slapukų įrašymu. Naršydami toliau Jūs sutinkate su svetainės Slapukų politika