YIN joga

YIN (Jin) joga – meditatyvi, lėtosios jogos rūšis, skirta tempti giliesiems organizmo dariniams – raiščiams, sąnariams, sausgyslėms, kaulams.

Per YIN jogą vienoje pozoje nejudėdamas kūnas būna nuo 3 iki 5 minučių. Būtent tokiu būdu aktyviai veikiamas mūsų jungiamasis audinys – ilgai, su maža, kontroliojama apkrova ir itin sąmoningai prižiūrint save pozicijoje, nespaudžiant savęs, nepanaudojant raumenų jėgos, pasitelkus žemės trauką. Kadangi YIN joga terapeutiškai veikia sąnarius, į ją turėtų atkreipti dėmesį vyresnio amžiaus žmonės. Komfortiškai čia jaučiasi ir žmonės, turintys didesnį kūno svorį.

YIN joga ypač naudinga ir reikalinga žmonėms, kurių gyvenime viršų ima Yang elementai – dinamiškumas, skuba, konkuravimas, stresas, motyvavimasis, nuolatinis siekimas, perfekcionizmas. Tokiems žmonėms YIN joga padeda atkurti balansą ir aktualizuoti tokias svarbias kokybes kaip lėtumas, ramybė, tyla, savistaba, švelnumas, rūpestis sau, įsiklausymas, nepriespauda, Buvimas. Žmonėms, kurių gyvenime ir taip vyrauja šie YIN elementai, būtinai šalia reikėtų užsiimti ir Yang kokybės praktikomis (aktyvesnėmis), tačiau YIN joga leidžia jiems atpažinti savo polinkį į YIN’iškus gyvenimo aspektus, nes jie YIN jogos pamokoje pasijunta kaip namie.

Šiais konkuravimo net su vakarykščiu savimi, didelių ambicijų ir formų išaukštinimo laikais YIN praktika yra ypač prasminga.  Galima ją pavadinti ir turinio joga.

Per šią praktiką nepasitelkiame kūno, kad išgautume pozą; mes pasitelkiame pozą, kad ji palengva, nuolat praktikuojant įsigautų į kūną.

Tačiau YIN joga neturi būti laikoma patogumo joga. Didžioji praktikos nauda ateina toje teritorijoje, kurioje protas siūlo pasimuistyti, pasitaisyti. O mes išliekame ramūs ir stebime intensyvų tempimą nevertindami jo kaip neigiamo ar teigiamo. Tol, kol tai, ką jaučiame, nėra skausmas, liekame pozoje nesijudindami.

Ramus kūnas leidžia ramiai kvėpuoti, o ramus kvėpavimas leidžia nurimti mintims. Nurimus mintims, galime susitikti tikrąjį save. Gal apleistą, gal pamirštą, gal užkrautą darbais. Taigi YIN joga fiziniu požiūriu „kalbina“ giliuosius audinius, o emociniu – giliąsias patirtis.

YIN JOGOS užsiėmimai vyks:

  • Trečiadieniais – 20:00 val. (vakarinė sesija)
  • Penktadieniais – 9:00 val. (rytinė sesija)

 

KAINA:

  • 1 kartas – 15 EUR

Vietų skaičius ribotas, todėl rezervuotis vietai už praktiką – prašome sumokėti iš anksto.
*Jei susirgtumėte ar panašios rimtos priežastys, jūsų mokėjimas galios dar vienam užsiėmimui.

Gavėjas – Tautė Bernotaitė
Paskirtis – YIN joga (data)
Sąskaita – LT217300010091736458
Suma – 15 Eur

MokytojaTautė Bernotaitė


YIN jogos mokytoja


Ilgą savo gyvenimo dalį jaučiausi, lyg kad būčiau padalyta į dvi dalis, todėl jau kelerius metus domiuosi joga ir ieškau vienovės visom prasmėm. Jos atveriama galimybė susijungti su autentiškąja savo puse leidžia pajusti pilnatvę.

Visai neseniai prisiminiau vieną apleistą žodžio „sveikas“ reikšmę – tai ištisas, visas, nepadalytas. Sveikas žmogus – vientisas, jaučiantis savo esybės vienovę; jis apsivalęs nuo trupmenų – nebūtinų žmogaus laimei smulkmenų, nereikalingų vaidmenų. O juk viena iš daugelio sąvokos „joga“ reikšmių irgi yra vienovė, jungtis. Todėl joga – sveikumas. Jį lemia susijungimas su savo Aukštesniuoju, Išmintinguoju AŠ, nes šis Aš žino kasdienio Aš primirštamas tiesas, atsakymus.

Studijavau įvairių disciplinų – teatro vadybą, šiek tiek ispanų kalbą, filosofiją, galiausiai baigiau daug džiaugsmo atnešusias lietuvių kalbos studijas. Dirbau Lietuvių kalbos institute interaktyvaus muziejaus vadove, kur vedžiau ekskursijas mokiniams; seniau teko būti žurnalo redaktore; dabar nemažai dirbu kaip laisvai samdoma tekstų kūrėja, žurnalistė ir kalbos redaktorė, nes pasaulį nuo mažumės neblogai suprantu per žodžius, sąvokas, semantinius ryšius.

Tačiau paraleliai jau keletą metų vis daugiau dėmesio skiriu mažiau su protu susijusiems pasaulio pajautos būdams – emociniam, kūniškajam, jutiminiam. Stengiuosi sukurti kuo daugiau galimybių lavinti ir šias žmogaus visovės dalis. Būtent dėl apleisto santykio su kūno išmintimi, apie kurią nemokė nei mokykloje, nei universitete, ir jaučiausi nevientisa – dabar tai suprantu. Nors šalia mokslų visad ieškojau atsvaros ir lankiau kokią nors judesio formą – aerobiką, šokius, jogą, lankstumo treniruotes, suaugusiųjų baletą, nebuvau įsisąmoninusi jų poveikio. Anksčiau šiose praktikose į kūną žiūrėjau kaip į instrumentą, o ne bendrininką, lygiavertį dialogo dalyvį.

Teko pusę metų gyventi pietryčių Azijoje, kur išbandžiau daug įvairiausių jogos rūšių ir įvairių jogos mokytojų. Ši patirtis išplėtė suvokimą, kokia joga gali būti. Visokia. T a v o joga tikrai egzistuoja.

Ten ir atradau YIN jogą, kuri mane palietė labai stipriai. O grįžusi namo norėjau dalytis YIN jogos filosofija su kitais, todėl nuvykau į mokytojų kursus ir toliau godžiai geriu visą informaciją apie šią jogos rūšį, kuri tiek Azijoje, tiek kitur pasaulyje populiarėja labai sparčiai. YIN kokybė dabartiniais bėgimo laikais mums reikalinga kaip niekad.

Skambinti
Atvykti

Informuojame, kad svetainėje yra naudojami slapukai, kad tinkamai individualizuoti turinį. Spausdami „Sutinku“ Jūs sutinkate su slapukų įrašymu. Naršydami toliau Jūs sutinkate su svetainės Slapukų politika