YIN joga – ypatinga praktika, kai kūnas pozoje būna kelias minutes. Bet būna atpalaiduotais raumenimis. Čia dominuoja gulimos ir sėdimos pozos. Per praktiką veikiam savo jungiamąjį audinį, arba fascijas. Taip pat raiščius, sąnarius, sausgysles. Suaktyvinam energijos tėkmę, skysčius juose. Sudrėkinam kūno sistemas. Leidžiam nervų sistemai atsikvėpti.
Kadangi keliaujam giliai į kūną, turim galimybę geriau įsiklausyti, kas viduje ir kas tikra.
Pagarbiai pabūti su savimi..
KUO YPATINGA YIN GILYN?
Esu išmokyta ir laikausi funkcinio požiūrio – svarbiausia pozos funkcija, o ne forma. Tai paremta kiekvieno individualia anatomija. #functionalapproach
Pozas laikome dar kiek ilgiau nei įprasta – tai labiau veikia parasimpatinę, tausojančią, nervų sistemą.
Praktiką papildau kruopščiai atrinktais tekstais, kuriuos skaitau. Jie įkvepia, palaiko, stimuliuoja pasąmonę.
„Įtampa yra tai, kas mes manom, kad esam. Atsipalaidavimas yra tai, kas mes iš tikro esam.“
(Kinų patarlė)
JOGA JUMS – NAUJA?
Puiku. Lauksiu. YIN jogos viena savybė – priimti kūną ten, kur jis šiandien. Nėra galutinio tikslo. Kad kūne vyktų naudingas, sveikatinantis procesas, pakanka jausti – tempimą, kitą pojūtį. „Jeigu jaučiate, vadinasi, darote“ – tokia YIN mantra. #feelingoverform
MOKYTOJA:
Esu Tautė Bernotaitė, YIN – jogos rūšis, kurioje specializuojuos jau penktus metus. Tai metodas, kurį jaučiu ir suprantu iš giliai. Oficialiai esu pabaigusi virš 250 val. YIN jogos mokymų, 200 val. – funkcinės vinjasos. Neoficialiai, žinoma, mokausi nuolat. Esu „sėdusi“ ant YIN. Tai labai dosni praktika.
YIN JOGOS užsiėmimai vyks:
Trečiadieniais – 20:00 val. (vakarinė sesija)
KAINA:
- 1 užsiėmimas (100 min.) – 20 Eur
- 4 k. abon. – 60 Eur (galioja 5 sav.)
- 8 k. abon. – 100 Eur (galioja 10 sav.)
REGISTRACIJA:
Vietų skaičius ribotas, tad registracija būtina.*
*Jei užsiregistravot, bet nebegalit dalyvauti, pranešus prieš 24 val. (iki antradienio 20 val.) – mokėjimas perkeliamas kitam kartui. Pranešus vėliau – laikoma, kad dalyvavote, mokėjimas negrąžinamas. Arba galite surasti kitą asmenį į savo vietą.
Galite registruotis per „Studijos Om“ sistemą – http://rezervacija.studijaom.lt/
Galite ir rašyti žinutę FB @YINJOGAGILYN arba asmeniškai per FB mokytojai Tautei Bernotaitei.
DUOMENYS PAVEDIMUI:
- Revolut: 8 611 55 052
- Swedbank: LT217300010091736458, gavėja – Tautė Bernotaitė, paskirtis – YIN
DAUGIAU INFO:
Pasekit instagram’e @yinjogagilyn arba grotažymę #yinjogagilyn
Mokytoja

Tautė Bernotaitė
Tautė - YIN jogos mokytoja
Ilgą savo gyvenimo dalį jaučiausi, lyg kad būčiau padalyta į dvi dalis, todėl jau kelerius metus domiuosi joga ir ieškau vienovės visom prasmėm. Jos atveriama galimybė susijungti su autentiškąja savo puse leidžia pajusti pilnatvę.
Visai neseniai prisiminiau vieną apleistą žodžio „sveikas“ reikšmę – tai ištisas, visas, nepadalytas. Sveikas žmogus – vientisas, jaučiantis savo esybės vienovę; jis apsivalęs nuo trupmenų – nebūtinų žmogaus laimei smulkmenų, nereikalingų vaidmenų. O juk viena iš daugelio sąvokos „joga“ reikšmių irgi yra vienovė, jungtis. Todėl joga – sveikumas. Jį lemia susijungimas su savo Aukštesniuoju, Išmintinguoju AŠ, nes šis Aš žino kasdienio Aš primirštamas tiesas, atsakymus.
Studijavau įvairių disciplinų – teatro vadybą, šiek tiek ispanų kalbą, filosofiją, galiausiai baigiau daug džiaugsmo atnešusias lietuvių kalbos studijas. Dirbau Lietuvių kalbos institute interaktyvaus muziejaus vadove, kur vedžiau ekskursijas mokiniams; seniau teko būti žurnalo redaktore; dabar nemažai dirbu kaip laisvai samdoma tekstų kūrėja, žurnalistė ir kalbos redaktorė, nes pasaulį nuo mažumės neblogai suprantu per žodžius, sąvokas, semantinius ryšius.
Tačiau paraleliai jau keletą metų vis daugiau dėmesio skiriu mažiau su protu susijusiems pasaulio pajautos būdams – emociniam, kūniškajam, jutiminiam. Stengiuosi sukurti kuo daugiau galimybių lavinti ir šias žmogaus visovės dalis. Būtent dėl apleisto santykio su kūno išmintimi, apie kurią nemokė nei mokykloje, nei universitete, ir jaučiausi nevientisa – dabar tai suprantu. Nors šalia mokslų visad ieškojau atsvaros ir lankiau kokią nors judesio formą – aerobiką, šokius, jogą, lankstumo treniruotes, suaugusiųjų baletą, nebuvau įsisąmoninusi jų poveikio. Anksčiau šiose praktikose į kūną žiūrėjau kaip į instrumentą, o ne bendrininką, lygiavertį dialogo dalyvį.
Teko pusę metų gyventi pietryčių Azijoje, kur išbandžiau daug įvairiausių jogos rūšių ir įvairių jogos mokytojų. Ši patirtis išplėtė suvokimą, kokia joga gali būti. Visokia. T a v o joga tikrai egzistuoja.
Ten ir atradau YIN jogą, kuri mane palietė labai stipriai. O grįžusi namo norėjau dalytis YIN jogos filosofija su kitais, todėl nuvykau į mokytojų kursus ir toliau godžiai geriu visą informaciją apie šią jogos rūšį, kuri tiek Azijoje, tiek kitur pasaulyje populiarėja labai sparčiai. YIN kokybė dabartiniais bėgimo laikais mums reikalinga kaip niekad.