Rami, armonizuojanti jogos praktika, įsileidžiant Yin energiją į kūną, protą ir sielą. Ji gali padėti vėl atgauti jėgas, energijų (Yin ir Yang) pusiausvyrą. Tad kviečiame į Yin jogos praktikas trečiadieniais 20:00 val.

 

Kas yra Yin joga?

Yin joga yra lėta ir pasyvi joga, kuri remiasi senovės kinų daoizmo filosofija, teigiančia, kad visi turime gyventi darnoje su savimi ir mus supančia aplinka. Joje taikomi ir tradicinės kinų medicinos principai – pozų sekos yra skirtos stimuliuoti subtilaus kūno kanalus, vadinamus meridianais, kaip „nadžiai“ indų jogos tradicijoje.

Yin joga turi tuos pačius tikslus, kaip ir bet kuri kita jogos mokykla – skirtumas tas, kad stimuliacija nukreipiama giliau nei paviršiniai ar raumenų audiniai. Yin joga nukreipta į jungiamuosius audinius, tokius kaip raiščiai, fascijos, kaulai, kūno sąnariai, siekiant pagerinti jų drėgmę ir lankstumą.

Asanos (pozos) laikomos ilgesnį laiką nei kitų stilių jogos atveju, nes jungiamieji audiniai yra lėti, dėl to judame lėtai, pozos laikomos 2 -5 min, taip susitelkiant ne į išorinį veiksmą, o į vidines būsenas. Tą laiką dėmesingai stebime savo kvėpavimą bei kūno pojūčius. Tyrinėjame ir ieškome tinkamiausios pozicijos kūnui ir norimai audinių stimuliacijai. Kiekvienas kūnas yra panašus ir tuo pačiu skirtingas – tą puikiai pastebime Yin jogos metu.

Praktikos metu nevertiname, čia nėra „teisingai” ar „neteisingai” konceptų – kiekvienas patiria savo vidinę kelionę ir kiekvienam ji yra unikali.

Yin – pasyvi, vėsinanti energija, tad ir jogos praktika vyksta atpalaiduojant kūno raumenis ir paleidžiant įtampą.

Atsipalaidavimas šioje praktikoje svarbus tam, kad galėtume trumpam „užmigdyti“ raumenis ir nukreipti stimuliaciją gilyn į kūną. Tokiu būdu sudrėkiname ir pamaitiname audinius, kurie apjungią mūsų kūną į vieną visumą bei atveriame ląsteles, leidžiant energijai tekėti. Raumenims leidžiame ilsėtis ir atsigauti.

Yin jogos praktikos metu, minkštiname ne tik kūną, bet ir protą bei širdį. Pradedame jausti savo kūną, pastebėti švelnumo galią, o protas mokosi išbūti, neskubėti, atsipalaiduoti ir leidžia mums ilsėtis. Poilsis yra būtinas kiekvienai gyvai būtybei, kaip maistas, kuris pamaitina mūsų kūną, poilsis ir atsipalaidavimas – padeda atgauti jėgas, energiją, tinkamai virškinti ir įsisavinti naudingas medžiagas.
Atpalaiduotu kūnu paseka ir protas!

Praktika labai tinka pradedantiems medituoti arba norintiems pradėti. Leidžia medituoti per kūno pojūčius, su trumpomis pertraukėlėmis. Mokomės pastebėti raumenų įtampą kūne ir juos atpalaiduoti kasdieniniame gyvenime, o mažesnė įtampa kūne gali sumažinti mūsų nuovargį. Laviname savo dėmesingumą ir koncentraciją.

 

SUSITINKAME: trečiadieniais 20:00 val.

TRUKMĖ: 1,5 val.

KAINA:

  • 1 kartas – 12 EUR
  • 4 kartai – 45 EUR (galioja 1mėn.)
  • 8 kartai – 82 EUR  (galioja 2mėn.)

 

REGISTRACIJA:
Tel.: +370 683 72176
El.p.: [email protected]
Asmenine žinute: FB @savajoga

 

*Vietų skaičius ribotas, todėl registracija BŪTINA.

 

Mokytoja

 

Lina Aukštuolė


Lina – jogos mokytoja


"Nuolatinis domėjimasis būties ir prasmės klausimais mane nuvedė į filosofijos studijas universitete, kurios suteikė dar platesnį pasaulio suvokimą ir žinojimą, kad nieko nežinau.

Dar paauglystėje susidomėjau žmogaus psichologija, vėliau ir kognityvinės elgesio terapijos metodais, dėmesingo įsisąmoninimo praktikomis, baigiau „8 savaičių dėmesingumu (mindfulness) grįsto streso valdymo kursus“. Sukauptas žinojimas dabar leidžia man drąsiau dalintis – tiek jogos pamokose, tiek savanorystės “Vaikų linijoje” veikloje ar kasdienoje.

Džiaugiuosi galėdama nuolatos mokytis – iš sutiktų žmonių, gamtos, kūrybos, praradimų, patirčių, savojo kelio paieškų bei klaidų."

 

- trumpai prisistato Lina.